Akuma-Zdětín: 1-0 (1-0)

1. kolo 20.8.2011  Akuma - Zdětín "A"  1-0   (pol. 1-0)

Okresní fotbalový přebor svým prvním kolem načal novou mistrovskou sezónu 2011/2012. K prvnímu utkání zajíždělo naše mužstvo na hřiště Akumy MB, kde na body nedosáhlo a prohrálo 1-0. Z nově příhozích hráčů do utkání zasáhl pouze Knespl. Sedlák a Jarolím nebyli ještě zcela fit po zranění , aby naskočili do zápasu. Chyběl také Adášek, který byl na dovolené a tak jsme přivítali výpomoc Miloše Kohouta.
Začátek utkání a dá se říci ,že celý první poločas působilo naše mužstvo zakřiknutě a nervozně. I přes naší "okresní" nervozitu se hrál vyrovnaný zápas bez vyložených šancí na obou stranách až do 28 minuty, kdy padl jediný gól zápasu. Ten padl po naší ztrátě balonu na polovině domácích a rychlém protiútoku do naší otevřené obrany. Útočník domácích dostal balon do běhu , podařilo se mu přejít přes Honzátka, který při souboji uklouzl na nakropeném trávníku. Jeho tvrdou střelu brankář Hlaváček vyrazil ovšem dobíhající hráč míč stačil umístit do naší branky 1:0 !  Tímto výsledkem skončil první poločas.
     Naše mužstvo odehrálo na půdě jednoho z favoritů přeboru vyrovnanou partii hlavně ve druhém poločase. Všem domácím fanouškům nejvíce zatrnulo patnáct minut před koncem, když Miškovského dělovka skončila na břevně. Z tribuny se zdálo, že se míč po odrazu od konstrukce branky dostal za čáru, ale bohužel pro nás tomu tak nebylo. Akuma si za celý druhý poločas vytvořila jedinou větší příležitost , ale tu zlikvidoval brankář Hlaváček.  A protože domácí gólman Halbich neinkasoval ani z žádné další akce našich borců , vyhrála Akuma úvodní zápas sezony nejtěsnějším rozdílem. Musím podotknout, že za druhý poločas by si naši hráči bod za remízu zasloužili.

Akuma: Halbich – Kučera, Pavlousek, Havránek, Nový – Bernat, R. Mulač (78. Nespěšný), Dubský, Krejčí (90. Helis) – Valenta (68. L. Mulač), Kohnhäuser.
Zdětín: Hlaváček – Baďura, Honzátko, Vaňousek (Maurer), Mezera – Těšínský, Miškovský, Kohout, Votruba – Richtr, Knespl (46. Šišpela)