Benátky B - Zdětín A 5:0 (3:0)

Info o utkání z pohledu soupeře:

Do zápasu Benátky vstoupily aktivně a hned od první minuty dávaly Zdětínské obraně varování ,že dnes chtějí urvat tři body pro sebe.  Benátečtí hned po varováních využili zaváhání obrany hostů, kdy se hostující stopeři nedohodli, mezi nimi proběhl Jan Kraus a ve 3. minutě utkání vsítil branku – 1:0. Poté se hra celkem vyrovnala a i Zdětín si vytvořil šance ale branku nevstřelil. Ve 22. minutě přišlo další zaváhání  hostující obrany. Po dlouhém balónu Chupíka na Došlého se míč dostal do hloučku těl hostujících obránců ze kterého míč vypadl a Jan Kraus toho využil a se štěstím vstřelil již jeho druhou branku v zápase – 2:0. Po druhém gólu se Zdětín trochu probral a opět vyrovnal hru ve středu hřiště ale však nepřesnými přihrávkami a dobře organizovanou obranou Benátek neprošli a tak se do šancí dostávali jen málo. Velkou šanci měl Zdětín z přímého kopu na vápně ke kterému se postavil Jakub Bůžek, jehož pěknou střelu skvěle chytil domácí gólman Jíra. Ke konci poločasu, konkrétně ve 44. minutě se potřetí prosadil Kraus. Balón od obrany krásně prodloužil Langšádl na nabíhajícího Jana Krause a ten krásným lobem přehodil hostujícího gólmana – 3:0. Hosté tedy inkasovali nepopulární gól do šatny.

Druhá půle se už odehrávala více v klidu bez vážnějších náznaků akcí a domácí  do ní vstupovali s tím, že chtějí udržet vzadu nulu a třeba i navýšit vedení. Dvě velké šance promarnil Zdětín. Richtr se prokličkoval ze strany až do vápna avšak v souboji s gólmanem Jírou vyšel na prázdno. Druhou šanci měl Jakub Bůžek, kterému v zakončení chyběl klid a tak minul prázdnou bránu o pěkný kus. Po těchto akcích měli Zdětínští ještě šanci z rohu ale Lukáš Mezera však ve výskoku minul jen o kousek domácí klec. Poté se znovu domácí probrali. Po pravé straně v 63. minutě utekl střídající Martin Feri předložil balón na Vojtu Šestáka, který už měl lehkou práci s uklizením míče do prázdné brány – 4:0. V 82. minutě se vytáhnul dopředu Martin Hrdlička a svůj únik od půlky hřiště po levé straně zakončil krásnou technickou střelou k pravé tyči na kterou gólman Hlaváček nedosáhl a touto tečkou urovnal skóre – 5:0.

sestava FK Zdětín: Halváček – Mezera, Honzátko, Sedlák, Richtr, Baďura (21. Kinzl), Knespl, Votruba, Miškovský Jan, Bůžek Jakub (70. Polesný), Kohout Miloš

Desktop