Doubrava"B" - Zdětín "B" 2:2 (1:0)

V našem posledním jarním zápase jsme zajížděli do Doubravy, která se s Rejšicemi přetahuje o první místo v tabulce čtvrté třídy. K tomuto utkání jsme zajížděli pouze se třinácti hráči a to z důvodu dlouhodobých zranění u Kredby, Dvorského a Zemana a také , že áčko v ten samý den hrálo v Dobrovici.
Utkání začalo za mírné územní převahy domácích , kteří drželi míč více na svých kopačkách se snahou o kombinaci. Ovšem do vážnějšího zakončení se domácí nedostali. A tak jsme první gólovou šanci utkání měli my. Po faulu zahrával Pečenka přímý kop , který skončil na břevně domácí branky. Domácí se prosadili ve 27 minutě. Opět se ukázala naše stará bolest , bránění standardních situací. Domácí zahrávali rohový kop, nepokrytý domácí hráč nedal hlavičkou našemu brankaři šanci 1:0. Domácí se po gólu tlačili stále před naší branku , ale naše obrana hrála pozorně a nedovolila jim vytvořit si výraznou šanci. Naši hráči dobře bránili a pokoušeli se i kombinačně o přechod do útoku. Bohužel jsme končili před šestnáctkou domácích. Domácí jsme pozlobili pouze střelami z dálky, kterým chyběla přesnost.
Ihned do druhé půlky šli oba náhradníci. Cíl z kabiny do druhé půle zněl jasně-zahrát si fotbal dostávat se do šancí po kombinacích. Po jedné z nich jsme se dostali v 55 minutě k zahrávání rohového kopu. Přetažený centr se dostal ke Kinzlovi a ten prostřelil vše 1:1. Domácí trochu znervózněli , ale jenom na sedm minut. Běžela 62 minuta , domácí zahráli po straně rychlou akci, kterou jsme špatně pokryli a domácí nadvakrát dokázali překonat našeho gólmana 2:1 ! Ovšem i na tento moment jsme našli odpověď. V 73 minutě jsme rozehrávali na půlce přímý kop. Horáček svůj centr nasměřoval do vápna, domácí brankář se věnoval souboji s Došlým, míč netrefil a ten doplachtil do branky 2:2! To domácí opět trochu srazilo a nám dalo více prostoru ke hře. Do konce zápasu se již žádný gólový moment neobjevil a tak se nám podařilo vybojovat u tohoto soupeře cenný bod za remízu 2:2. Tento výsledek tak potvrdil naše jarní zlepšení. Na jaře jsme dokázali z 9 zápasů 4x zvítězit 1 remizovat a 4x jsme prohráli. Celkem jsme v odvetách získali 13 bodů, pro srovnání na podzim jenom 7 bodů a to nám na jaře odpadli dva soupeři, kteří odhlásili svá mužstva v rozehrané soutěži.
do dnešního utkání zasáhli:Meloun - Nagy,Horáček , Budínský, Baborák Lad.-Volejník, Pečenka, Baborák Jan, Kinzl- Maurer (Došlý 46.min.), Polesný (Solík 46min.)

Závěrem chci poděkovat všem, kteří za zdětínské béčko nastoupili k zápasům nebo se starali o vše potřebné kolem, za jejich fotbalovou obětavost - DÍKY !!!