FK Zdětín - FC Horky nad Jiz. "B" 2:1 (1:0)

FK Zdětín – FC Horky nad Jiz. „B“  2:1 (1:0)

Ve třetím zápase této sezóny  jsme na našem hřišti přivítali soupeře ze sousedních Horek. Tedy derby. Za pěkného počasí se dostavila i početná divácká návštěva, která viděla pohledné utkání s vítězným koncem pro náš tým.

Hosté , jejichž středovou řadu posílil z A-mužstva Cimrman se v úvodu utkání drželi více na balonu , ale gólovou šanci si nevytvořili. Naše hra postrádala větší přesnost a tak jsme v úvodu měli méně ze hry než hosté. První šance jsme si vytvořili my a bylo to z brejkových situací. Bohužel střela Husáka šla nad a ve slibné pozici Maurer netrefil branku. Po těchto šancích se hra vyrovnala ve všech směrech. Početná divácká kulisa se gólu dočkala ve 36 minutě. Z místa levého obránce vyvez Tott balon a přihrávkou mezi stopery vyslal Husáka do úniku , který obstřelil brankáře Horek k tyči – vedli jsme 1:0! Do poločasu měl velkou šanci na vyrovnání Jarolím, který se dokázal zbavit našich obránců a postupoval sám na Hlaváčka. Náš brankář jeho nájezd dokázal skvěle zlikvidovat.

Úvod druhého poločasu přinesl vyrovnání ve skóre. Tott rozehrával balon na brankáře Hlaváčka , kterého napadal Jarolím, Hlaváčkovi nevyšla klička a Jarolím do prázdné branky vyrovnal na 1:1! Příjemnou chvilku jsme prožili o deset minut později, běžela 60 minuta – Body poslal pas na Husáka , který se prosadil přes obránce a z úhlu postupoval na branku. Místo střely volil přihrávku na volného Maurera , který zakončil do odkryté branky 2:1 ! Pak jsme museli dvakrát střídat. Po soubojích odstoupili Husák a Šukal. Hosté se v závěrečných patnácti minutách hnali za vyrovnáním a zatlačili nás do obrany.  Jejich šance dokázali naši hráči zblokovat nebo střely šli mimo branku Hlaváčka. Utkání jemuž by dle průběhu zápasu slušela remíza jsme nakonec dotáhli do vítězného konce.

Sestava FK Zdětín: Hlaváček – Šukal (71´Baborák), Adášek , Bůžek , Tott  –  Baďura (46´Cibrik) ,  Body, Votruba , Richtr  – Husák  (76´Kinzl) , Maurer (62´Olah)