FK Zdětín - Jabkenice 9:0 (4:0)

FK Zdětín – TJ Sokol Jabkenice  9:0 (4:0)

V pátém zápase této sezóny  jsme na našem hřišti přivítali soupeře z Jabkenic. Náš soupeř nezískal do tohoto zápasu ještě žádný bod a tak jsme se od úvodu utkání snažili , aby svou nepříznivou bilanci u nás nenapravil.

Sice se do úvodní šance dostali hosté , ale jejich útok zakončil hostující hráč střelou vysoko nad. Naše šance se začaly rodit od desáté minuty. Husák a Richtr své šance ale neproměnili, konkrétně v dobrých pozicích netrefili branku.  Pak ve dvacáté minutě předvedl dobrý zákrok Hlaváček po střele k tyči. První gólový moment přinesla 27 minuta. Husák se uvolnil před šestnáctkou a technickou střelou trefil šibenici 1:0.  O pět minut později se do vápna prokličkoval Došlý, kde byl zastaven faulem – penalta. K té se postavil Richtr a bezpečně proměnil 2:0. Ještě neutichla naše radost a o další minutu později centroval Richtr na hlavu Bůžka 3:0. Ještě do poločasu se gólově prosadil Došlý, který zužitkoval přihrávku Richtra 4:0

Do druhého poločasu byli hráči nabádáni , aby nepolevili a nedovolili soupeři zkorigovat  a zápas zdramatizovat. Tomuto domácí zabránili pátým gólem v hostující síti, běžela 54 minuta a Husák předvedl sólový únik pře polovinu hřiště 5:0.  V 56 minutě se opět prosadil Husák a upravil na 6:0. Další branka padla v 63 minutě , to Richtr dorážel Husákovu střelu, kterou zastavila tyč - 7:0. Hosté byli již odevzdaní a domácí fanoušci začali vyvolávat „DESET, DESET“ .  V 74 minutě  se individuálně probil před branku Bůžek a zvýšil na 8:0. Poslední gól padl v 89  minutě . Rychlou kombinační akci na jeden dotek zakončil Došlý střelou k tyči 9:0.

Sestava FK Zdětín: Hlaváček – Baborák, Adášek , Cibrik , Baďura - Šukal , Došlý , Votruba (60´ Body), Richtr (65´Kinzl)  – Husák  , Bůžek (74´Vaňousek)