FK Zdětín - Skalsko 2:1 (0:0)

FK Zdětín – Skalsko  2:1 (0:0)

Po minulé prohře v Žerčiciích jsme chtěli v tomto utkání bodovat , ale naším soupeřem bylo Skalsko, které mělo v tabulce o tři body více než my.

Od úvodu utkání jsme byli aktivnější  než hosté a tlačili se před hostujícího brankáře, který všechny naše pokusy bez problémů kryl. Hosté se osmělovali pozvolna a naše obrana musela být pořád ve střehu. Hostující útočníci byli, nebezpeční  ale jejich střeli se do brankového prostoru nevešli. Kolem dvacáté minuty se obraz hry vyrovnal. Hrálo se oboustranně velmi  důrazně . Toto pocítil Kinzl, který musel již v 17 minutě střídat pro zranění.  V 32 minutě jsme dokázali vstřelit gól , ale nebyl uznán , protože byl signalizován hostujícím pomezním ofsajd. To emoce na hřišti ještě zvýšilo. Do konce poločasu byla hra neurovnaná a plná osobních soubojů.

Do druhého poločasu hosté vystřídali oba střední záložníky , ale herní projev hostů to příliš nezměnilo. A tak pořádný rozruch přinesla 61 minuta. Zahrávali jsme přímý kop , který obránce Skalska zastavil ve vápně rukou a rozhodčí nařídil penaltu. To se hostům velmi nelíbilo a rozhodčímu hodně spílali. Ten rozdělil hostům několik žlutých karet a šla se kopat penalta. Richtr ji s přehledem proměnil 1:0.  Neuběhlo ani pět minut a nám se podařilo vsítit druhou branku. Richtr vybojoval míč předal ho Husákovi a ten v souboji jeden na jednoho si obhodil stopera Skalska a postupoval sám na branku. Své solo zakončil přesnou střelou k tyči 2:0. Hosté se nechtěli smířit s prohrou ale do výraznějších šancí nebo tlaku se nedostali. Až deset minut před koncem šel po druhé žluté a tedy červené ze hry předčasně pod sprchu Bůžek. To hosty povzbudilo a zatlačili nás , ale svojí  přesilovku využili až v úplném závěru zápasu. Tomuto momentu předcházela pěkná střela hostí, kterou pěkným zákrokem dokázal Hlaváček vyrazit na roh, který naši nedokázali odvrátit a vzniklý závar  ve vápně skončil míčem v naší síti : 91 minuta 2:1. Nastala opět strkanice mezi hráči. Minutu  po rozehrání rozhodčí zápas ukončil a tak jsme v posledním podzimním domácím zápase zvítězili a mohli tak radostně zatleskat našim fanouškům jako poděkování za jejich podporu našemu týmu.

FK Zdětín: Hlaváček – Baborák, Vaňousek, Tott, Šukal – Olah (68´ Baďura), Bůžek, Došlý, Kinzl (17´Šarkozy)  - Richtr (82´ Cibrik) ,  Husák

Připraven : Dvorský, Koštejn