FK Zdětín - Sokol Kochánky 3:0 (1:0)

FK Zdětín – Sokol Kochánky 3:0 (1:0)

V prvním utkání nového soutěžního ročníku třetí třídy mladoboleslavského okresu jsme změřili síly v derby zápase se Sokolem Kochánky.  Poslední měření sil v minulé sezóně  skončilo naší výhrou 5:2.

Za pěkné divácké kulisy byl úvod utkání z naší strany  spíše o sehrávání .  Mužstvo doznalo proti minulé sezoně změny v základní sestavě hned na pěti postech. Do šancí jsme se téměř nedostávali a museli jsme  si dávat pozor na soupeřovi krajní záložníky Lasáka a odchovance hrajícího v Kochánkách Petrika , kteří svými rychlými průniky držely naší obranu v pozornosti. První větší šanci našeho týmu si vypracoval až ve dvacáté minutě individuálním průnikem Husák , který k nám přišel právě z Kochánek, ale brankář hostí vyrazil střelu na roh. Hosté hráli důrazně a ze zajištěné obrany a tak další větší šanci měl Husák až v 35 minutě , kdy po přihrávce mezi obránce postupoval z úhlu sám na bránu , ale jeho střela trefila pouze boční síť.  Gólově jsme se prosadili ve 43 minutě. To jsme zahrávali roh , který  proletěl k nehlídanému  Bůžkovi , který hlavičkou otevřel skóre utkání 1:0.

Druhý poločas začal tak jak první skončil. Nejprve se dostal do veliké šance Bůžek, jeho střelu  dokázal pěkným zákrokem hostující brankář vyrazit na roh. Z následného rohu se prosadil hlavou Lukáš Došlý 2:0. O osudu utkání jsme rozhodli v 53 minutě , to špatnou rozehrávku hostí vystihl Husák a samostatný průnik proměnil gólem na 3:0. Následně se dvakrát  zaskvěl hostující brankář , nejprve vytáhl gólovou hlavičku Votruby  a pak střelu Badury z hranice vápna. Po tomto momentu jsme začali využívat nové pravidlo o možnosti střídat 5 hráčů. Posledních dvacet minut utkání jsme nepředvedli povedený výkon a dovolili hostům převzít režii hry . Dokonce se  Kochánky prosadili i gólově , rozhodčí ale gól neuznal pro faul na našeho brankáře.  Poté se již  utkání dohrálo bez vážnějšího momentu.

Sestava FK Zdětín: Hlaváček-Votruba, Adášek (84 Cibrik), Vaňousek, Tott (75. Dvorský) – Šarkozy (45. Badura), Došlý, Body , Richtr (73. Kinzl) – Husák , Bůžek (60. Baborák)