FK Zdětín - Žerčice 1:2 (1:2)

V dalším utkání jsme na našem hřišti přivítali hosty z Žerčic. Za studeného a deštivého počasí se odehrál zápas , který jsme střelecky nezvládli.
 V prvních třech minutách jsme po kombinaci vypracovali dvě velké šance , bohužel branka zakončujícímu Bůžkovi byla malá. V desáté minutě jsme se již trefili. Maurer sebral na půlce balon s nabíhajícím Richtrem postupovali sami na brankáře. Maurer přihrál Richtrovi a ten do prázdné branky otevřel skóre zápasu 1:0. Hosté i po obdržené brance byli stále zalezlí na své polovině , kde zhušťovali hru. Do útoku se nepouštěli. Do 38 minuty jsme měli ještě tři vyložené šance. Dvě zastavila tyč, třetí reflexivně brankář hosti. A jak to již bývá přišel trest. Hosté zahrávali přímý kop, náš obránce nedokázal pokrýt nabíhajícího útočníka a ten hlavou srovnal na 1:1. Aby toho nebylo málo v 42 minutě jsme opět neproměnili šanci, hra se přesunula na naší polovinu kde se k odraženému balonu dostal hostující hráč a nádhernou střelou poslal hosty do vedení.
Druhý poločas se mužstvo hostí stáhlo do úplné defenzivy a hru zdržovali. S ubíhajícím časem se na naše kopačky lepila nervozita a kombinace se nedařila či případné střeli neměly gólové parametry a tak soupeř vedení udržel a po zápase slavil setrvání ve třetí třídě. Naše střelecká "neproduktivita" posledních zápasů je k zamyšlení!

FK Zdětín: Hlaváček- Šesták O (68. Kinzl), Votruba, Adášek, Baďura- Richtr, Kohout, Mezera, Šarkozy
(81. Dvorský), Bůžek, Maurer

připraven Šesták Roman