FK Zdětín - Žerčice 2:1 (1:1)

Druhé kolo jarních odvet k nám nasměrovalo mužstvo Žerčic, se kterým jsme měli z posledních zápasů nepříznivou bilanci. Počasí fotbalu přálo a tak dorazila na první domácí utkání i početná divácká kulisa.

Úvod utkání nastínil , že se tato situace asi jen tak nezmění. Hosté lépe kombinovali a po našich ztrátách míče se dostávali do zakončení, které bylo naštěstí nepřesné. Po první desetiminutovce jsme zpřesnili hru a začali se dostávat do náznaku šancí. Bohužel jsme v kombinační hře  dlouho nevydrželi a začali balony dopředu spíše nakopávat. S tímto stylem hry si však hosté dokázali snadno poradit. Nám se nedařilo podržet balon a tak opět hra hostí byla nebezpečnější. Paradoxně v této situaci jsme se dokázali gólově prosadit. Běžela 38 minuta, Feri vyvezl balon na střed hřiště a z dobrých 40 metrů vypálil na bránu a míč skončil za brankařem v síti 1:0. Naše radost netrvala ani pět minut. Rozehrávku Baboráka zachytil hostující útočník a střelou k tyči vyrovnal na poločasových 1:1.

Obraz v druhém poločasu se zcela změnil. Dostali jsme soupeře pod tlak, byli více na míči , ale do jasné šance jsme se nedostávali. Hosté hrozili z brejků a standardních situací, ale Straka výraznější zákrok předvést nemusel. S příbývajícím časem jsme se dostávali i do nebezpečnějšího zakončení. V 72 minutě mířila střela Feriho do šibenice , ovšem hostující brankář předvedl skvělý zákrok a míč vytáhl na roh. Ještě vetší příležitost neproměnil Husák o několik minut později , když vysoko přestřelil  prázdnou bránu.
Zápas spěl k remíze , která se jevila jako zasloužená. Obě mužstva byla v jednom poločase lepší. Dvě minuty před koncem střídal Kinzl. Jeho první dotek s míčem byla přihrávka Husákovi do náběhu , která prošla šťastně hostujícímu stoperovi mezi nohama a Husák šel sám na brankaře, jehož následně obhodil 2:1.  Hosté vrhli všechno do útoku , ale na případné vyrovnání již nebyl čas.

FK Zdětín:Straka-Baborák, Vaňousek, Bůžek, Feri - Olah (Baďura 55.min), Adášek, Votruba, Zuna-                                Bambuch (Kinzl 88.min) , Husák (Volejník 91.min)