Kněžmost - Zdětín A 3:1 (2:1)

V zápase 19 kola jsme jeli na půdu Kněžmosta. Podzimní zápas s tímto soupeřem jsme vyhráli 3:2. Domácí nás ovšem na naše podzimní vítězství nenechali dlouho vzpomínat a hned první minuta přinesla gólový moment. Domácí vhazovali aut, který Honzátko odhlavičkoval ovšem nedůrazným zákrokem Knespla se domácí dostali znovu na míč a vedli 1:0. Na konci desáté minuty měli domácí další možnost na vstřelení branky. Hlaváček odkopával balon a trefil dobíhajícího útočníka domácích, naštěstí pro nás se míč odrazil vedle naší branky. Po těchto momentech jsme se ke slovu dostali i my. Nejvíce byli vidět kombinace Knespla s Miškovským a zakončujích Šestáka a Bůžka. Gólem neskončila žádná akce. I domácí nepřestávali ohrožovat naši branku, jejich pokusy končily mimo branku. Ve dvacáté páté minutě jsme po faulu na Šestáka zahrávali přímý kop, který zastavila zeď domácích hráčů. O mintu později jsme rozehrávali další přímý kop. Centrovaný balon letěl na zadní tyč, kde hlavičkou Mezera vyrovnal na 1:1! Další šanci započal Knespl , který zatáhl balon a z brankové čáry poslal centr na Šestáka, který na něj bohužel nedosáhl. Další změnu skóre přinesla až druhá minuta nastaveného času prvního poločasu. Nakopnutý balon do našeho vápna se odrazil od země, následně trefil paži Votruby a pan rozhodčí Flanderka nezaváhal a daroval domácím pokutový kop, který viděl jenom on. Svým verdiktem překvapil i domácí hráče, kteří stejně jako my považovali hvizd jako ukončení poločasu. Votruba stál na hranici pokutového území a ruku do které ho trefil odražený balon měl při těle. Tedy slovy klasika "ta byla přísná" . Domácí nabídnutou šanci proměnili a do kabin šli za vedení 2:1.
Hned  na úvod druhého poločasu nám předvedl svůj metr pan rozhočí Flanderka. Běžela 48minuta Bůžek vystřelil na domácí branku a trefil ve vápně  domácího obránce do ruky, která byla od těla a zabránila střele. Píšťalka rozhočího ale zůstala tentokrát němá a naše mužstvu šanci na pokutový kop nedostalo. Proto jsme začali více otevírat obranu a tlačili se do zakončení. Naše šance končili u domácího brankáře nebo jsme netrefili v dobré pozici branku. A tak domácí hráči zasadili naší snaze tvrdou lekci a z nenápadné akce skórovali 3:1! To se odehrálo v 69minutě. Poté jsme ještě vystřídali a snažili se o vstřelení gólu ovšem s ubývajícím časem opadala naše aktivita i nasazení. V závěru se ještě připoměli domácí ale jejich pokusy zlikvidoval Hlaváček. V příštím domácím zápase hostíme Bezno, které je potřeba porazit.

sestava Zdětína: Hlaváček- Mezera, Vaňousek, Honzátko, Sedlák-  Knespl, Kohout, Miškovský, Votruba (Baďura 46min.) , Šesták (Richtr 61 min) Bůžek (Těšínský 70min)