Kostelní HlavnoB-ZdětínB 1:3

sestava Zdětína:  Meloun- Baborák Lad, Budínský (Nagy 46.) , Kořínek, Horáček – Dvorský, Miškovský, Mezera, Volejník- Matuna, Zeman (Došlý 52.)

V posledním  zápase podzimní části čtvrté třídy jsme zavítali do Kostelního Hlavna k utkání s místním rezervním týmem.

V úvodu utkání měli navrch domácí a úvodní desetiminutovku, ve které byli lepším týmem zakončili dvěma šancemi. První efektně zneškodnil Meloun a druhá šance skončila na břevně. Po těchto momentech, které jsme oproti minulým zápasům přečkali bez gólové úhony ,jsme začali přebírat aktivitu my, ale naše šance skončili mimo branku nebo je domácí brankář kryl. Od 35 minuty se nám přestalo dařit v rozehrávce a domácí se opět propracovali ke dvěma tutovým šancím, ale skvělé zákroky předvedl náš brankář a tak i díky němu se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Druhý poločas začal vyrovnaně a hrálo se hlavně  uprostřed hřiště. V 56 minutě jsme se dostali kombinací k vápnu soupeře a přihrávku mezi domácí obránce proměnil Matuna lobem ve vedoucí branku 0:1. Domácí se snažili o rychlé vyrovnání a jejich povedená střela skončila na břevně , již podruhé v tomto utkání zvonilo nad brankářem Melounem břevno. No a když tedy domácí nevyrovnali  povedlo se nám v 61 minutě zvýšit na 0:2. Baborákův centr od pomezní čáry směřoval mezi domácí stopery, kam si naběhnul střídající Došlý a placírkou umístil míč k tyči.  Domácí ovšem zápas nezahodili a nadále se bojovalo o výsledek.  V 72 minutě se dočkali domácí snížení na 1:2. Bohužel jsme jim cestu ke gólu usnadnili sami a to ztrátou balonu před vlastní šestnáctkou, nasledoval centr, který Meloun vyrazil přímo k domácímu hráči, který pohotově a přesně zavěsil tentokrát pod břevno. Ihned z rozehrávky mohl skórovat Dvorský, jehož do zakončení vyslal Miškovský, ale střela z první šla mimo branku. Případné drama v tomto utkání odmítl Miškovský, v 82 minutě si naběhl na centr od Baboráka, zpracoval si míč a podél brankáře skóroval 1:3 ! Po tomto gólu se do konce nic vážnějšího neodehrálo.

Aleš Fabián trenér Zdětína: Jedno z mála utkání podzimu , kdy šance nedokázal proměňovat soupeř a my jsme se gólově prosazovali. Většina našich utkání vypadal přesně naopak. Jsem rád , že jsme zvítězili v posledním utkání podzimu a věřím , že si hráči vítěznou náladu přenesou i do jarních odvet.