Obruby - Zdětín B 4:6 (2:3)

Poslední dubnovou neděli zajíždělo naše béčko do Obrub, kterým jsme chtěli vrátit domácí prohru z podzimu 1:2. Tento cíl jsme začali naplňovat již od úvodního hvizdu. Prvních deset minut jsme odehráli převážně na polovině domácího celku , který se k brance Melouna dostával pouze sporadicky. První desetiminutovku jsme zakončili gólem. Kredbův centr z přímého kopu doletěl k Miškovskému, který hlavičkou překonal domácího brankáře 0:1. Naši euforii ovšem domácí ztlumili o pět minut později, když potrestali chybu naší obrany 1:1. Vzápětí jsme mohli vedení strhnout na naší stranu ale Volejníkovu střelu zastavilo břevno. Gólu jsme se dočkali ve 27minutě , to svůj průnik do vápna a důrazem v zakončení přetavil ve vedoucí gól Knespl 1:2 ! Netrvalo to ani deset minut a vedli jsme už o dvě branka, tentokrát se prosadil ve 36 minutě Maurer. Střela ze dvaceti metrů skončila u tyče v domácí brance 1:3 ! Ovšem domácí zápas nezabalili a když přišla 45 minuta , zahrávali přímý kop , který jsme nedokázali odvrátit a domácí trestali 2:3!
Tak jak nedobře skončil poločas první, ještě hůř začal druhý. Hned ve 46min. prošel Maurer do vápna a zakončil svou akci střelou , kterou brankář kryl , ale z protiútoku se prosadili domácí. Stejně jako na podzim po dlouhém autu, byli domácí ve vápně důraznější 3:3! To z jejich strany ještě nebylo vše . O dvě minuty později zahrávali domáci roh, který skončil míčem v naší síti 4:3!  Přestože hráči byli před utkáním důrazně upozorňováni na sílu domácích standardních situací nedokázali je vždy dobře řešit a během pěti minut rozdělených poločasovou přestávkou. jsme inkasovali tři góly!!! Bylo patrné , že i přes tuto studenou sprchu jsme utkání chtěli zvrátit. Do dvou výborných šancí se dostal Maurer, ale jeho pokusy gólem neskončily. Vyrovnat se nám povedlo v 60min. Tentokrát Maurer už svou šanci proměnil 4:4! Obrat ve výsledku jsme zaznamenali v 71 minutě a opět Maurer , který zakončoval pohlednou kombinační akci 4:5! O konečné podobě výsledku rozhodl svým čtvrtým gólem v utkání Maurer, kterého vybídl skórovat pěknou přihrávkou mezi obránce Kredba. Tento moment byl poslední zajímavou podívanou co se týče fotbalu. Domácí tento průběh neskousli a začalo se červenat! Nejprve byl k vidění ostrý zákrok zezadu na Maurera ( bez balonu) od domácího hráče s číslem 8, který již sice měl žlutou z první půlky , ale dle mého názoru tento hráč měl již do polačasu být vyloučen. Maurer se neudržel a do domácího hráče strčil. Rozhodčí nejprve dal domácímu jenom žlutou , ale protože byla druhá musel jít ven. Maurer obdržel ihned červenou.  Ještě se ani nerozehrálo a další domácí hráč šel předčasně do sprch, tentokrát  za urážku. Po karetním představení se zbytek utkání už jenom dohrál. Jsem rád, že si naši hráči odvezli jenom tři body a né nějaké vážnější zranění.

sestava Zdětína: Meloun-Baborák,Kredba,Horáček, Budínský- Volejník,Miškovský, Knespl, Kinzl- Jarolím , Maurer  náhradníci: Nagy, Došlý, Polesný