TJ Žerčice - FK Zdětín 3:1 (1:0)

TJ Žerčice -  FK Zdětín   3:1 (1:0)

Ve čtvrtém zápase jsme zajížděli na půdu Žerčic, tedy soupeře, se kterým jsme v minulé sezoně získali pouze bod. Před zápasem jsme si tuto bilanci připomněli a hráči byli upozorněni , čím nás Žerčice v minulém zápase zaskočili. Bohužel tato upozornění naši hráči asi nestačili vstřebat neboť hned z prvního rohu domácí dokázali potrestat náš nedůraz a Hlaváčkem vyražený balon dokázal nepokrytý hráč Žerčic vrátit do opuštěné branky  - sedmá minuta 1:0. Tento úvod nás malinko srazil a chvíli nám trvalo ,  než jsme se opět vrátili do zápasu. Za deště se nám nedařilo dobře kombinovat a tím jsme se dostávali do šancí spíše sporadicky. Do poločasu měl vyrovnání na kopačkách Bůžek, který ve dvou šancích nedokázal prostřelit domácího brankáře a Husák , kterému v dorážce do prázdné branky zabránil rychlý zákrok domácího obránce.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s ještě větším odhodláním o zvrácení výsledku na naší stranu. Naše převaha trvala dvacet minut , kdy jsme domácí téměř nepouštěli do hry , ale šance jsme zahodili – Baďurova hlavička šla kousek vedle šibenice, Maurer netrefil branku a střelu Baďury z vápna brankář vyrazil . Tuto naší nejpovedenější pasáž ukončila do ojedinělá šance domácích , kdy využili naší vytaženou obranu a z rychlé akce zvýšili v 65 minutě na 2:0. O tom , že nám zde štěstí opět nepokvete definitivně rozhodla 67 minuta. Po zákroku Hlaváčka na domácího útočníka následovala penalta, kterou domácí proměnili 3:0. Nám se podařilo výsledek korigovat až v 87 minutě Husákem, který zakončil pěknou akci Maurera. V natavení jsme se ještě marně dožadovali penalty v náš prospěch, ale rozhodčí faul neodpískal.

Sestava FK Zdětín: Hlaváček – Šukal (67´Baborák), Adášek , Cibrik (55´ Maurer), Tott  –  Baďura , Kinzl (62´Olah)  , Votruba , Richtr (67´Dvorský) – Husák  , Bužek