Zdětín - Skalsko "A" 5:2 (1:2)

V 9. kole jsme po dvou venkovních zápasech hráli před domácím publikem. V minulém zápase v Žerčicích jsme ztratili výhru v poslední minutě a tak se soupeřem, který se pohybuje ve spodních patrech tabulky jsme chtěli naplno bodovat. I v tomto utkání jsme museli dělat změny v sestavě. Z minulého zápasu chyběl vyloučený Červeňák a Baďura , který pro zranění nedohrál.
Tento záměr jsme začali naplňovat již v první minutě. Po soupeřově rozehrávce, jsme se na naší polovině zmocnili míče a přímočarou kombinací přenesli hru na hranici velkého vápna. Honzátko měl dost času a tak zamířil přesně k tyči 1:0! Soupeř ale brzo dokázal odpovědět. V osmé minutě hosté rozehrávali rohový kop a Jarolím který ve snaze o odhlavičkování trefil ramenem přesně , bohužel do vlastní branky 1:1! V zápětí mohlo být vedení na naší straně. Střelu z vápna dorážel do branky Honzátko, ale gól nám uznán nebyl, protože praporek pomezního signalizoval offside. V pětadvacáté minutě mohl odčinit "vlastňák" Pavel Jarolím. Špatný odkop obránce vystihl Honzátko a přihrál na vápno volnému Jarolímovi. Jeho pokus levačkou brankář hostí vyrazil. O pět minut později už gól padl , ale radost z něj mělo Skalsko. Při zakládání našeho útoku si Richtr nedokázal pokrýt míč , čehož hosté rychle využili a celkem snadno se přes střed ,dostali do naší vysouvající se obrany a ani Koštejn nedokázal zabránit gólové radosti Skalska 1:2! Do konce poločasu bylo z naší strany viděli více diskuzí s nepřesně pískajícím panem rozhodčím, než fotbolového umu. To hosté vyslali ještě jednu velmi nepříjemnou střelu, kterou Koštejn kryl.
Do druhého poločasu jsme prostřídali hned ve dvou postech, ale v úvodních patnácti minutách to nepřineslo kýžený zvrat ve skóre. Hosté se nikam netlačili , ale kapitán hostí dokázal rozdávat nebezpečné balony na své útočníky, které naše obrana dokázala pokrýt. Skóre se tak měnilo v 63 minutě. Opět se nám vydařila kombinace , kterou jsme míč na jeden dotek dostali do vápna a Votruba dokázal prostřelit brankáře 2:2! O pouhé dvě minuty později jsme vedli! Tentokrát důrazem vybojovaný míč na polovině hřiště se dostal k Maurerovi, který střelou k tyči vrátil našim barvám vedení 3:2! S tímto se nechtěli smířit hosté a tlačili se do útoku. My jsme se zbytečně zatáhli a příliš brzo začali bránit náš náskok. V 74 minutě zahrávalo Skalsko přímý kop z 25metrů. Přesnou , tvrdou přízemní střelu, která měla gólové parametry dokázal Koštejn vyrazit a před dobíhajícím útočníkem stihl Adášek míč uklidil na roh. Tato nebezpečná situace nás probudila a začali jsme se více věnovat útokům. V 82 minutě jsme využili náš protiútok. Přes střed hřiště se dostal míč až k Maurerovi a ten obstřelil vybíhajícího brankáře hostí 4:2! Svůj hattrik dokonal Maurer v 87minutě, když si svým důrazem dokázal sám vybojovat míč mezi dvěma hostujícími stopery a své sólo na brankáře zakončil gólem 5:2!

sestava Zdětína: Koštejn-Horáček (45min. Šesták),Adášek, Dvorský, Těšínský-Šukal,Votruba,Kohout,Richtr (73min. Kinzl) - Jarolím (45min.Maurer), Honzátko
góly: Honzátko, Votruba, Maurer 3x