Zdětín "A" - Akuma 2:5 (0:1)

Poslední zápas Okresního přeboru se hrál za velmi teplého počasí a na našem hřišti jsme přivítali Akumu MB. Z důvodu několika omluvených absencí dostali šanci i hráči z B-týmu.
Od úvodu utkání byla Akuma herně lepším týmem a my jsme se spíše bránili a podnikali rychlé protiútoky. Jak to již v našich zápasech bylo poslední dobou pravidlem, dostali jsme se do několika výrazných šancí , které jsme neproměnili a soupeř nás následně ztrestal brankou. I v tomto utkání jsme po první půlhodině měli na svém kontě tři šance, které volaly po brance. Hlavně šance Maurera, který šel z poloviny hřiště sám na branku, ovšem lehká střela skončila v rukavicích hostujícího gólmana. To soupeř svůj brejk využil . Po naší standardní situaci jsme ve středu hřiště ztratili balon a rychlá akce vedla ke gólu v naší síti 0:1.
Do druhého poločasu jsme vystřídali a hned se to projevilo. Pěkná kombinační akce na jeden dotek, vedla v padesáté minutě k vyrovnání Adáškem  na 1:1. Soupeř ovšem na tento moment zareagoval "po svém" a za dalších patnáct minut nám vstřelil tři branky 1-4! Bohužel musím dodat, že se jim vybudovat tento náskok povedlo bez větších obtíží. Obranná hra našeho celku nebyla příliš důsledná pevná. Ještě se nám sice podařilo ze standardky Honzátkem snížit 2:4 , ovšem poslední slovo měli hosté , kteří pátým gólem uzavřeli účet utkání na 2:5!

sestava FK Zdětín:Hlaváček-Těšínský, Adášek, Honzátko,Sedlák- Volejník(Baborák 45 min.), Miškovský,Mezera,Bůžek-Maurer (Horáček 45min.) Richtr (Baďura 60min)

Závěrem, by bylo vhodné zhodnotit naše účinkování v okresním přeboru. I přestože jsme loni vyhráli třetí třídu s desetibodovým náskokem , skončili jsme v soutěži okresního přeboru na posledním místě. Nemyslím si ale, že by rozdíl mezi OP a III. třídou byl tak propastný , jak naznačuje naše postavení v tabulce. Důvody proč jsme skončili tak jak jsme skončili vidím tyto:

Zkušenosti- v našem týmu nemáme žádné hráče, kteří by hráli fotbal na vyšší úrovni než je OP a v určitých situacích nám prostě chyběly zkušenosti jak situace řešit.

Kondice- ve třetí třídě jsme soupeře přehrávali fotbalově i kondičně. Ještě na podzim to jak tak šlo, ale v jarních odvetách nám docházel dech  Ne sice všem , ale někteří hráči přestali chodit trénovat a najednou jsme nestačili odehrát druhé poločasy v nasazení těch prvních.
Výsledky druhých poločasů z posledních pěti zápasů hovoří jasně.

Mentální síla- Nebylo jednoduché po minulé vítězné sezoně , kdy jsme prohráli v celém ročníku pouhé dvě utkání, připravovat hráče po prvních čtyřech podzimních prohrách na další utkání,  bylo vidět na jednotlivých hráčích jak reagují na dané situace. Hlavně jarní část , konkrétně její druhá polovina, kdy se nedařilo, se ukázal charakter některých jednotlivců.

Po celkovém shrnutí je nutno přiznat, že příliš pozitivních věcí nám sezona v OP nepřinesla. Ovšem i z tohoto mála se musíme naučit čerpat zkušenosti a začít pracovat od začátku. A hlavně s hráči , kteří mají zájem o společnou věc.

Cílem pro příští sezonu je nejprve stabilizovat hráčský kádr pro třetí třídu a  pohybovat se v horní polovině tabulky.

Závěrem chci poděkovat všem hráčům , realizačnímu týmu , sponzorům a lidem, kteří pracují a věnují svůj volný čas FK Zdětín !!!

Aleš Fabián