Zdětín "B" - Kosořice "B" 5:3 (4:1)

Jelikož Kostelní Hlavno "B" odhlásilo svůj tým z rozehrané soutěže, byl tento zápas posledním domácím utkáním v jarních odvtách čtvrté třídy našeho béčka. Poslední zápas hrajeme příští neděli v Doubravě.

Za silného větru jsme tuto neděli přivítali u nás rezervu z Kosořic. V tomto utkání bylo k vidění celkem osm branek , ale táké bohužel dvě nepříjemná zanění - po jednom na každé straně.
Úvod utkání patřil našemu týmu. Již ve třetí minutě se prosadil po odpykaném trestu navrátilec do sestavy Maurer, který dostal kolmou přihrávku mezi hostující bránící hráče, obešel i brankáře a bylo to  1:0! V desáté minutě střílel z přímého kopu Bůžek , ale brankář vyrazil na roh.  Netrvalo dlouho a byl k vidění druhý gólový moment, znovu jsme zahrávali přímý kop, tentokrát Bužek nedal hostujícímu braknáři šanci a vymetl šibenici 2:0! Hosté jsme tímto nástupem zaskočili, jejich kombinace končila před vápnem. Ve dvacáté sedmé minutě došlo ke zranění Kredby, ten špatně došlápl a zranil si koleno. Do hry se tak dostal Solík. Po půlhodině hry soupeř snížil. Špatnou rozehrávku Miškovského zachytili hosté a rychlým brejkem snížili na 2:1! O několik minut později jsme opět vedli o dvě branky. To Baborák posunul míč na Solíka a ten svou křížnou střelou k tyči poprvé skóroval ve své seniorské kariéře 3:1! V třicáté deváté minutě jsme vedli již 4:1 svým druhým gólem se prezentoval Maurer, tentokrát svůj náběh zakončil střelou k tyči. Do poločasu se ještě mohli prosadit hráči na obou stranách. Nejprve hosté, střela jejich kapitána orazítkovala břevno a na druhé straně utekl Maurer , udělal kličku brankáři, ale z ostrého úhlu trefil tyč.
Druhý poločas jsme hráli proti větru, který se společně s naším brankářem podepsal pod dva góly. První moment přinesla padesátá minuta. Hosté nakopli míč na svého útočníka, který v silném větru balon nedobíhal , ovšem náš brankář toto neodhadl vyběhl a odražený míč ho přeskočil 4:2! A to bohužel ještě nebylo všechno, bežela šedesátá minuta, tentokrát vykopával hostující brankář míč z ruky , vítr nesl balon daleko, ten na šestnácte propadl mezi hráči a brankářem a skončil v naší síti 4:3! Tento moment naše hráče srazil a začali jsme se více věnovat dohadování než fotbalu. Naštěstí nás soupeř nedorazil vyrovnávacím gólem. Hostující tlak ukončilo zranění jejich záložníka, který nezaviněně upadl zranil si koleno a nařadu přišla i nosítka , na kterých tento hráč, za potlesku všech přítomných , opouštěl hrací plochu. O několik chvil jsme dali gól , ale praporek pomezního signalizoval , sice hodně opožděně, offside. Gól tedy neplatil. Klid a vítězství přinesla až nastavená hra, kdy jsme vstřelili gól na 5:3. Po tomto gólu rozhodčí zápas ukončil.
sestava Zdětína: Kořínek- Baborák Lad, Kredba (Solík 27min.), Horáček, Volejník- Baborák Jan, Miškovský, Bůžek (Nagy 70min.), Kinzl- Maurer, Těšínský