Zdětín "B"-ROMA 2-3

Dalším soupeřem v letošním ročníku čtvrté třídy , který se představil na našem hřišti, byla Roma Benátky , vedoucí tým této soutěže.

Od úvodu utkání se soupeř představil jako velmi kvalitní a kompaktní tým. Naši hráči ovšem se soupeřem drželi krok a čekalo se na úvodní šanci. Jako již tradičně jsme se dostali do první šance, kterou jsme neproměnili. Roma udeřila ve 12minutě, kdy po rychlém protiútoku prošli po levé straně hřiště až k vápnu a dokázali prostřelit našeho brankáře 0:1! Utkání dále probíhalo v podobném obrazu hry a to , že my jsme se sice kombinačně propracovali k vápnu, ale nedokázali jsme si vypracovat gólovou šanci. Hosté předváděli rychlou kombinační hru ,ale náznaky jejich šancí končily v rukavicích brankáře Melouna. Nejblíže k vyrovnání měl ve 40 minutě na noze Maurer ,který místo střely volil přihrávku, kterou obrana hostí pokryla.

Druhý poločas pokračoval ve vyrovnané hře  . Hra se odvíjela mezi šestnáctkami obou mužstev. Vyložené šance k vidění nebyly. Přesto se hosté dostali v 60 minutě do dvoubrankového vedení. Po rozehrání rohového kopu propadl míč ke Knesplovi, kterého předskočil soupeřův útočník a povedlo se mu prostrčit míč do naší branky 0:2. V 70 minutě to bylo již hrozivých 0:3 , tento gól jsme soupeři nabídli sami chybnou přihrávkou Valtra, kterou vystihl útočník hostí a nedal brankáři Zdětína šanci. V tuto chvíli už zápas směřoval k debaklu. Ovšem závěr byl plně v naší režii. V 80 minutě Jarolím pronikl do vápna, kde byl faulován a kopala se penalta. K té se postavil Kredba a proměnil 1:3. Roma se zatáhla a nechala naše hráče tvořit hru. Do konce utkání se nám povedlo už jenom snížit na 2:3 Horáčkem, který se dokázal prosadit po závaru po rohovém kopu.
Ještě bych chtěl vyzdvihnout velmi kvalitní výkon hlavního rozhodčího Martina Mucka z Bezna, který utkání řídil přesně a s repektem obou možstev.
sestava Zdětína: Meloun- Volejník, (Valtr 62.), Kořínek ,Horáček, Dvorský (Matuna 50.) – Sedlák, Baborák Jan, Kredba, Knespl - Jarolím, Maurer