Zdětín B-Doubrava B 2-3

V předposledním  zápase podzimní části čtvrté třídy jsme hostili rezervní tým z Doubravy. Hosté se k utkání dostavili se třinácti hráči , ovšem bez jediného funkcionáře a tak jsme hledali v našich řadách druhého pomezního rozhodčího.

V úvodu utkání jsme se dostali špatným bráněním soupeře pod tlak, který hosté zužitkovali již ve třetí minutě vedoucí brankou 0:1!  Trvalo nám celých 10 minut hry než jsme obrannou činnost sladili a začali hrát vyrovnaný zápas. Po děsivém úvodu jsme se dostali zpět do zápasu a začali soupeře ohrožovat našimi šancemi. Do hlavičkového zakončení se několikrát dostal Jarolím , kterého pěknými centry zásoboval Kredba.  Soupeřovu obranu prověřoval rychlý Maurer, který se dostal do několika střeleckých pokusů, které branku hostí bohužel minuli. Největší naší šancí byla nastřelená tyč. Hosté se dostali do konce poločasu , ještě ke dvěma nebezpečným šancím, ale  jednou bránu minuli a podruhé nás podržel  „zaskakující brankář“  Mezera, který narychlo před zápasem nahradil zraněného Melouna.

V poločase proběhlo dvojí vynucené střídání zaviněné zraněním Polesného a Maurera. Přeskupili jsme tedy řady a šli bojovat do druhé půle o příznivější výsledek. Bohužel naše touhy po bodech hosté utlumili v 55 minutě , kdy zvýšili na 0:2. Do zápasu nás vrátil Těšínský, jehož utěšená střela z vápna skončila v bráně 1:2 , to běžela 69 minuta zápasu. Hosté se po tomto momentu zatáhli a nám se lépe kombinovalo z čehož vznikali náznaky šancí. Jednu z nich proměnil v 80 minutě Jarolím, který potrestal špatné vyběhnutí hostujícího gólmana. V nastaveném čase přišel pro nás krutý trest. Nejprve hosté zaútočili po straně ovšem Mezera šanci vyrazil na roh, z něhož hosté hlavičkou branku netrefili. Zbrkle  jsme vhazovali aut na obsazeného hráče,  ztratili jsme míč a do rozestoupené obrany si naběhl hostující hráč, který přehodil vyběhnuvšívho Mezeru 2:3!

sestava Zdětína: Mezera- Baborák Lad, Matuna , Kořínek, Horáček - Těšínský, Kredba, Baborák Jan(Zapletal 75.), Polesný (Budínský 45.)- Jarolím, Maurer (Volejník 45.)

Aleš Fabián trenér Zdětína: Po katastrofálním úvodu jsme se zvedli a v zápase sahali po budu, ovšem po zbytečné ztrátě balonu na půlce nemáme ani bod. Myslím si, že jsme závěr nezvládli hlavně takticky. Mrzí mne to , že jsme takto ztratili šanci na bodový zisk, který jsme si zasloužili.