Zdětín-Benátky "B" 0-5

Po třech vítězných zápasech v řadě s kanonádou v Bezně přišel zápas s béčkem Benátek, tedy další derby se soupeřem ze sousedství. Tento zápas byl pro nás ovšem tvrdým direktem. Soupeř nás přehrával po všech směrech a po zásluze vyhrál vcelku přesvědčivě 5-0! Utkání bylo ovšem od uvodního hvizdu pod taktovkou Benátek. Hráči hostí byli fotbalovější a zaslouženě vysoko zvítězili. Skóre však mohlo být i vyšší, neboť některé dobré příležitosti rezerva Benátek nedokázala ještě správně využít.

První branku vsítili hosté ve 12. minutě , když hostující hráč využil zaváhání našeho brankáře a dorazil míč odražený od břevna do branky – 0:1. Na druhou branku do naší sítě se čekalo pouze tři minuty. Autorem byl dobře hrající střední záložník Jan Kraus, který se po zpracování míče dobře orientoval a přesnou střelou k tyči dal druhý gól zápasu – 0:2. Benátečtí nás v této pasáži hry přehrávali. V 33. minutě to bylo již 0:3. Sólo od půlící čary zakončil hostující hráčů brankou.

Do druhého poločasu domácí trenér udělal hned dvě změny. Prví bylo vystřídání brankáře Hlaváčka a na jeho místo přišel náhradní brankář Meloun. Druhá změna byla na postu štítového záložníka a tím byl hráč, který nedávno působil také v Benátkách. Jan Miškovský za něho nastoupil Jarolím. Brankář Meloun si připsal několik slibných zákroků a oddálil tak náš tým od vysoké porážky. Přesto ještě hosté našeho brankáře dvakrát pokořili a výsledek se zastavil na hrozivých 0:5.

Trenér domácího týmu Jan Červeňák zápas zhodnotil takto: Dostali jsme bůra od mužstva okresního přeboru, které u ná předvedlo hru , se kterou by hráli špici i ve vyší třídě. Byl to první zápas, kde nás soupeř takto výrazně přehrál. Musíme se z toho rychle otřepat a soustředit se na další zápas v Čejeticích.

Hlaváček (46. Meloun) – Mezera, Honzátko, Sedlák, Richtr, Vaňousek Josef (68. Kořínek), Adášek, Knespl, Miškovský (46. Jarolím), Šišpela, Kohout Miloš