Zdětín-Dobrovice B 0-2

V tomto utkání okresního přeboru, zavítal na naše hřiště vedoucí celek soutěže a to FK Dobrovice "B", jejichž zadní řady v této sezoně vystužil ligovými zkušenostmi otřelý Kamenický.

Od úvodního hvizdu se hrál pohledný fotbal plný pohybu na obou stranách. Přestože jsme očekávali co u nás současný lídr rozehraje za partii , nepůsobili jsme opatrnickým dojmem a nebyli jsme zalezlí. Je pravda , že více fotbalovosti bylo na straně soupeře, ale ani naši hráči se nenechali zahanbit a dobrou hrou jsme soupeře nepoštěli do vážnější šance. Nutno říct , že jsme ani my neměli vážnější šanci. Obě mužstva se dostali v unodní dvacetiminutovce spiše ke střelám z dálky , se kterými si oba brankáři poradily. Ve 25 minutě jsme málem oslavovali vedoucí gól - míč rozehraný přímo z rohového kopu směřoval do brány, brankář ho vyrazil, naši hráči signalizovali gól, ale pomezní rozhodčí (tentokrát přijeli na toto utkání hned tři) nechal pokračovat ve hře, takže gól to tedy nebyl. Vedocího gólu se tak dočkali hosté, kteří potrestali naši ztrátu míče rychlým kontrem do naší obrany. Následoval přetažený centr, na ten Hlaváček nedosáhl a volný útočník dokázal míč usměrnit do brány 0-1 to běžela 41 minuta.

Do druhého poločasu vystřídal Adáška Těšínský a byl hned v úvodu druhého dějství blízko vyrovnání. Zakončit střílený centr , který prošel přes malé vápno se Těšínskému nepodařilo, chyběl mu pověstný krok. I nadále jsme byli v poli vyrovnaným protivníkem , a vytvořili si šance, ovšem střelám Jarolíma a Maurera chyběla větší přesnost. A tak udeřilo na druhé straně v 67 minutě hosté dokázali využít závaru před naším vápnem a střelou pod břevno si vybudovali náskok 0:2!

Do konce zápasu si hosté náskok pohlídali a toto utkání dovedli do výtězného konce. Sportovně musíme uznat sportovní kvalitu soupeře ale také škoda neproměněných šancí na nší straně.