Žerčice - Zdětín 4:4 (2:3)

V osmém kole jsme zajížděli opět na soupeřovu půdu, tentokrát do Žerčic. K utkání s námi nemohli pro zranění a pracovní povinnosti odcestovat hned čtyři hráči ze stabilního kádru a tak byli pozváni hráči, kteří donedávna hráli za béčko.
I přes tyto změny jsme na soupeře zatlačili od úvodních minut. Běžela druhá minuta, balon putoval na jeden dotek po ose Adášek - Kohout- Richtr. Poslední jmenovaný  nedal domácímu brankáři šanci 0:1! Dále jsme se snažili o kombinační hru, kterou nám domácí celek nechtěl dovolit svou důraznou a někdy až tvrdou hrou, kterou rozhodčí netrestal. I přesto se nám povedla pěkná akce, založená na středu hřiště, kdy si na vápně Kohout narazil s Honzátkem míč a střelou k tyči  zvýšil naše vedení na 0:2! I po této brance se obraz hry neměnil. Změnu skóre přinesla 25 minuta - Červeňák byl sám ve středu hřiště a tak napřáhl z 30 metrů a míč skončil v síti 0:3. Tento stav jakoby naše hráče uspokojil a ke slovu se začali hlásit domácí hráči. Hrozili především dlouhými pasy za obranu na nabíhající hráče. Tuto hru jsme dokázali eliminovat do 33 minuty. Domácí hráč prošel středem hřiště , jeho střelu naši obránci zblokovali, ale ta se odrazila opět na domácího hráče , který byl Votrubou faulován. Rozhodčí nařídil penaltu, i když zákrok byl mimo velké vápno! Domácí penaltu proměnili a snížili na 1:3! Tento moment domácí nastartoval ještě k větší bojovnosti. Hrnuli se do útoku a zapomněli za sebou Těšínského, který postupoval sám na brankáře. Jeho střelu dokázal brankář vyrazit na roh. Naší zahozenou šanci domácí ztrestali v 38 minutě. To zahrávali kop a nepovedený odkop našich přistál na noze domácího hráče, který z vápna krásně trefil šibenici 2:3. Tak skončil první poločas.
Druhý poločas začal podobně jako první. Po pěti minutách poslal padáček za obranu Červeňák a nabíhající Honzátko zvýšil na 2:4! Bohužel jsme soupeře dostali zpět do hry ihned po rozehrání. Nedůsledné krytí balónu naším bekem domácí využili a poslali míč před Koštejna, který neměl proti nabíhajícím hráčům šanci 3:4! Žerčice vycítili šanci a tlačili se dopředu,my jsme odpovídali brejkovými úniky, které jsme nedokázali dotáhnout , i když náznaky šancí tam byly.  Vcelku bez vážnějšího ohrožení naší branky jsme vydrželi do 75 minuty. To byl po druhé kartě vyloučen Červeňák. Stáhli jsme hru a bránili se. Osamocený Richtr na hrotu bojoval sám. Tato snaha nám vydržela do poslední minuty. Nejprve domácí zahrávali přímý kop z hranice velkého vápna. Střelu , která mířila do šibenice perfektně vyrazil Koštejn na roh. Z něhož domácí po závaru ve vápně dokázali prostřelit míč k tyči a vyrovnat na konečných 4:4! Minutu po rozehrání pískl rozhodčí konec.
V tomto utkání jsme dva body ztratili hlavně vlastními chybami. Vynucené změny v sestavě se projevili nesehraností některých hráčů. Kromě ztráty dvou bodů jsme museli střídat i dva zraněné hráče,kteří doplatili na netrestání tvrdých zákroků. Doufám , že se všichni zranění hráči dají co nejdříve do pořádku.

sestava Zdětína: Koštějn, Votruba (Baborák 45.min)-Adášek-Dvorský-Baďura Horáček 90.min), Šukal-Červeňák-Kohout-Těšínský, Honzátko-Richtr( Jarolím 75.min)